Making the future, learning from the past – Kongres 2022

… twórzmy przyszłość, korzystając z przeszłości…

Szanowni Państwo,

ogłoszony został nowy nabór abstraktów na Europejski Kongres Ekologii Krajobrazu (IALE 2022), który odbędzie się od 11 do 15 lipca 2022 roku w Warszawie.

Jak piszą organizatorzy:

Europejski Kongres Ekologii Krajobrazu IALE 2022 ma na celu podkreślenie ekologii krajobrazu jako transdyscyplinarnej platformy łączącej przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Takie podejście jest szczególnie potrzebne teraz, gdy świat stoi przed globalnymi wyzwaniami, takimi jak: kryzys klimatyczny, utrata bioróżnorodności, zanieczyszczenie środowiska, masowa migracja i urbanizacja. Holistyczne, krajobrazowe podejście do złożonych systemów kulturowo-środowiskowych – stanowiące istotę ekologii krajobrazu – zapewnia doskonałe ramy do łączenia transdyscyplinarnych narzędzi i perspektyw, aby lepiej zrozumieć różnorodne zjawiska i procesy wokół nas oraz przewidywać i właściwie nimi zarządzać. Dlatego chcemy uczyć się na przeszłych doświadczeniach i wiedzy, aby wziąć odpowiedzialność za kształtowanie zrównoważonych krajobrazów i społeczeństw przyszłości.

Kongres IALE 2022, to IALE 2021+1, czyli Kongres, który pierwotnie zaplanowany był na 2021 rok, ale został przełożony z powodu pandemii COVID-19.

Termin przesyłania abstraktów upływa 28 stycznia 2022 roku. Zawiadomienie o akceptacji zostanie wysłane pod koniec lutego 2022 roku. Formularz Zgłoszenia Abstraktów wraz ze szczegółowymi instrukcjami znajduje się na stronie kongresu pod adresem: https://www.iale2022.eu/programme/call-abstracts.html.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.iale2022.eu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze stroną i zgłaszania abstraktów.

Kontakt e-mail: congress@iale2022.eu

W imieniu Komitetu Organizacyjnego,

Andrzej Affek – Przewodniczący Kongresu

Edyta Regulska – Sekretarz

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.