Gloria Artis dla archeologów

Jest nam bardzo miło poinformować, że Złotymi Medalami „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” zostali odznaczeni:

Dzisiaj, tj. 4 lutego 2020 roku został wręczony Złoty Medal “Zasłużony Kulturze Gloria Artis” prof. Marii Magdalenenie Blomberg – za pół wieku pracy naukowej w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego, badania nad historią nauki polskiej, a w szczególności za udział w badaniach sondażowo-ekshumacyjnych w Katyniu  i Charkowie udokumentowanych w licznych publikacjach.

Pani Profesor, od kilku kadencji do dzisiaj pełni funkcję Przewodniczącej Komisji Kwalifikacyjnej SNAP, jest Członkinią Oddziału SNAP w Łodzi.

Jeszcze raz gratulujemy!

Marian Głosek – za 50-letnią pracę naukową  w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego, badania naukowe z zakresu archeologii średniowiecza, historii wojskowości i bronioznawstwa, a w szczególności za  zapoczątkowanie m.in. badania zbiorowych mogił polskich oficerów pomordowanych na Wschodzie w tym ekshumacje grobów w Miednoje i Katyniu.

Pan Profesor był Prezesem Zarządu Głównego SNAP przez dwie kadencje, w latach 1995-2001, jest Członkiem Oddziału SNAP w Łodzi.

Ponadto Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” odznaczony został Stefan Fuglewicz, który wielokrotnie wspomagał archeologów swoją wiedzą, szczególnie podczas starań o wpis do rejestru zabytków Reduty Ordona.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji o odznaczonych osobach znajdziecie Państwo na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.